صفحه نمایش مناسب

صفحه نمایش مناسب گوشی شما چه اندازه باید باشد؟

گوشی های همراه هر روز با سایزهای مختلفی راهی بازار می شوند. بسیاری از کاربران فکر می کنند هر چقدر گوشی آنها صفحه نمایش بزرگتری داشته باشد، بهتر است. در حالی که یک صفحه نمایش مناسب باید در سایز متعادل باشد. در گذشته اپل، سامسونگ، ال جی و سایر شرکت های مطرح تولید گوشی های همراه به سایز های کوچک تمایل بیشتری داشتند. البته این موضوع کاملاً طبیعی بود. زیرا کارکرد این گوشی ها در وب گردی خلاصه می شد.

از سوی دیگر شبکه های اجتماعی مثل این روزها متداول نبود. اغلب کاربران از گوشی همراه برای وب گردی و جستجو در گوگل استفاده می کردند. نداشتن اعتیاد به گوشی هم باعث می شد تا سایز صفحه نمایش مناسب برای آنها اهمیت نداشته باشد. اما امروز کاربردهای متعدد از گوشی باعث شده تا تولیدکننده ها هم روی این موضوع حساسیت بیشتری به خرج دهند.

صفحه نمایش مناسب

صفحه نمایش مناسب با سایز کوچک

صفحه نمایش مناسب با سایز کوچک هم طرفداران خودش را دارد. اغلب گوشی هایی که با نمایشگر 3،5 اینچی راهی بازار می شوند، از این دست هستند. اپل اولین محصول آیفون را با همین سایز عرضه کرد. در آن زمان این گوشی با استقبال زیادی مواجه شد. اگر چه محصولات رقبا با صفحه نمایش مناسب و بزرگتری عرضه می شدند، اما اپل یکه تاز و منحصر به فرد بود.

شاید سایر خدمات و قابلیت های اپل باعث می شد تا این ویژگی پوشانده شود. با همه اینها کاربران از فضای کوچک صفحه نمایش این محصول خسته شده بودند. زیرا قابلیت دیده شدن صفحات وب یا شبکه های اجتماعی به سختی انجام می شد. این موضوع برای مدیران اپل نگران کننده بود. علی رغم خوش دست بودن صفحه نمایش مناسب با سایز کوچک اما کاربران قادر به مشاهده تصاویر با کیفیت مناسب و دلخواهشان نبودند.

صفحه نمایش مناسب با سایز بزرگ

زمانی که سامسونگ، هوآوی، ال جی گوشی هایی را وارد بازار کردن که صفحه نمایش آنها به 9 اینچ هم می رسید، تقاضای کاربران بیشتر شد. بیشتر گوشی های پرچم دار کمپانی های بزرگ با صفحه نمایش بزرگتر راهی بازار می شد. گویی رقابت سختی میان تولیدکنندگان بر سر طراحی گوشی با صفحه نمایش مناسب و بزرگ در گرفته بود.

از سوی دیگر این کاربران بودند که به سمت گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر گرایش پیدا می کردند. رقابت زیادی بین کاربران برای خرید گوشی با صفحه نمایش  در گرفته بود. بسیاری تصور می کردند هر چه گوشی صفحه نمایش بزرگتری داشته باشد، ارزش و اعتبار آن بیشتر می شود.

اما پس از گذشت مدت کوتاهی کاربران به نتیجه دیگری رسیدند. آنها دریافتند که صفحه نمایش مناسب باید سایز متناسب باشد. سایزهای بزرگ دست گرفتن آنها را سخت می کنند. در عین حال گوشی به تبلت نزدیک می شود و وزن سنگین آن آزاردهنده می شود.

در گذشته طرفداران گوشی هایی با صفحه نمایش کوچک دلایل علاقه خود را خوش دست بودن عنوان می کردند. اکنون هم حامیان صفحه نمایش مناسب هم عنوان کردند که خوش دست بودن، وزن سبک و کارکرد مناسب از جمله معیارهای مهم آنها برای خرید گوشی است.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *