10 فناوری جدید سال 2018

10 فناوری جدید سال 2018

فناوری جدید سال 2018 می توان 10 مورد را نام برد که حاصل تلاش شرکت های اپل، گوگل، سامسونگ و سایر شرکت های عرصه دیجیتال است. این شرکت ها تاکنون با محصولات خود موجب شگفتی کاربران در سراسر جهان شده اند. برای آشنایی با 10 فناوری جدید سال2018 با ما همراه باشید!

فناوری جدید سال 2018؛ اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش

یکی از بهترین و کاربردی ترین فناوری جدید سال 2018 اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش است که در ابتدای سال 2018 راهی بازار شده است. این فناوری یک قابلیت است که همراه با گوشی های همراه عرضه می شود. البته گوشی های سامسونگ و اپل هنوز به این فناوری مجهز نشده اند و تنها Vivo  (یک کمپانی چینی) از آن بهره برده است. سایر کمپانی هایی که در زمینه تولید گوشی همراه فعالیت دارند، از این فناوری استفاده کرده اند.

در فناوری جدید سال 2018 ، نخستین اسکنر اثر انگشت توسط Synaptics با تراشه Clear ID FS9500 توسعه یافته است. در زیر صفحه AMOLED ،  CMOS کوچکی قرار گرفته است. کاربر می تواند با لمس این قسمت اسکنر را فعال کند.

فناوری جدید سال 2018 ؛ اولین تلفن های قابل انعطاف

یکی دیگر از فناوری جدید سال 2018 تلفن های قابل انعطافی هستند که توسط شرکت سامسونگ ساخته شده اند. این سری گوشی های سامسونگ با گوشی گلکسی w  روانه بازار می شوند.

فناوری جدید سال 2018

فناوری جدید سال 2018؛ اولین هدست واقعیت افزوده اپل

اولین هدست واقعیت افزوده اپل یکی دیگر از فناوری جدید سال 2018 است. واقعیت افزوده با واقعیت مجازی تفاوت زیادی دارد. زیرا این فناوری کاربر را به طور کامل در دنیای مجازی رها نمی کند و با آن متفاوت است. اپل وعده داده است این تکنولوژی را در سال 2019 وارد بازار می کند. در واقع هدف اپل از طراحی و تولید این هدست رضایت مشتریان و فروش بیشتری گوشی های آیفون است. تا از این طریق فاصله میزان فروش خود را با رقیبان افزایش دهد.

فناوری جدید سال 2018 ؛ دستیارهای صوتی

در حال حاضر دستیار های صوتی به بخش مهمی در زندگی روزمره تبدیل شده اند. شرکت گوگل یکی از پیشتازان تولید و طراحی دستیار صوتی است که در آن صدایی شبیه به صدای انسان تقلید می شود. به طوری که شنونده گمان می کند این صدای یک انسان واقعی است.

فناوری جدید سال 2018 ؛ اسپیکر های هوشمند

اسپیکرهای هوشمند فناوری جدید سال 2018 . با کیفیت عالی ساخته شرکت اپل دارای بلندگوی HomePod هستند. البته شرکت گوگل هم با اسپیکرهای Google Home Max  با اپل در رقابت است.

فناوری جدید سال 2018

فناوری جدید سال 2018 ؛ پروژه Treble

پروژه  Treble یکی دیگر از فناوری جدید سال 2018 ،. برای رفع مشکلات به روز رسانی نرم افزار اندروید طراحی شده است. شرکت گوگل در چاره اندیشی برای بروز رسانی گوشی های اندروید قدیمی است که این برنامه به عنوان بخشی ازOreo  اندروید 8 عرضه خواهد شد.

فناوری جدید سال 2018 ؛ تلفن های مقرون به صرفه چینی

قرار است شرکت هواوری، اپو و شیائومی تلفن های همراه با قیمت مقرون به صرفه وارد بازار کنند. این گوشی های طراحی های زیباتری نسبت به مدل های قبلی دارند.

نظرات شما

X
قالب ووکامرس