گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو فروخته می‌شوند.

گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو فروخته می‌شوند.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری در روزهای اخیر به خریداران گوشی های همراه تذکراتی در رابطه با فروش گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو در برخی از فروشگاه ها داده اند. گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو که در کشورهای خلیج فارس استفاده و سپس نوسازی ظاهری می شوند، توسط سودجویان و مسافران و توریست ها وارد کشور می شوند.

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری از افزایش دوبرابر گوشی های همراه طی یک ماه گذشته خبر داد که موجب انتقاد شدید مشتریان شده است. وی با انتقاد شدید از چنین رفتاری اعلام کرد: مطمئن باشید خواب راحتی ندارم وقتی نارضایتی ها را می بینم.

گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو فروخته می‌شوند

وی در ادامه افزود: تأمین ارز برای واردات تلفن همراه هنوز با مشکلاتی مواجه است و در تلاش برای رفع توقیف گوشی های موجودر بازار هم هستیم که احتکار هم مزید بر علت شده است.

آذری جهرمی با ابراز نگرانی از افزایش نرخ ارز و بالا رفتن قیمت گوشی های همراه اضافه کرد: برای رفع مشکل از سازمان های مربوطه پیگیری خواهم کرد اما در حال حاضر برای آنها اولویت‌های مهمتری از تلفن همراه وجود دارد.

در رابطه با سوالات کاربران گوشی همراه مبنی بر طرح ریجیستری و تاثیر آن در جلوگیری از احتکار جهرمی پاسخ داد: «در طرح ثبت تلفن همراه اطلاعاتی از شبکه توزیع و یا انبارها موجود نیست و اولتیماتوم برای زمان رجیستری گوشی هایی که در انبار مانده صرفا باعث می شود گوشی ها یک بار فعال و مجدداً به چرخه احتکار بازگردند.»

گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو فروخته می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری چاره نهایی برای کاهش قیمت گوشی را تثبیت نرخ ارز و در نتیجه آن تثبیت بازار دانست و در مورد علت ریجیستری نشدن گوشی های مسافری و گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو اعلام کرد: «علتی که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهان جلوگیری از واردات گوشی تحت عنوان مسافری شده است، رعایت حقوق مصرف کننده بود و گزارش ها حاکی از آن است که اکثر گوشی‌های وارد شده تحت عنوان مسافری، گوشی‌های دست دومی به جای گوشی نو کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند که نوسازی ظاهری شده اند.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس