همکاری انویدیا با تسلا برای تولید تراشه‌ اختصاصی

همکاری انویدیا با تسلا برای تولید تراشه‌ اختصاصی

شرکت انویدیا با همکاری تسلا برای تولید تراشه‌ اختصاصی تلاش می کند. البته مدیرات تسلا اعلام کرده اند که اگر تسلا نتواند در تولید تراشه اختصاصی موفق شود، تلاش خواهد کرد تا با همکاری انویدیا خط تولید  اختصاصی را راه اندازی کند.

پس از پایان 3 ‌ماهه‌ سال جاری مدیران شرکت ‌های تسلا و انویدیا، در مورد برنامه‌های جدید خود با یکدیگر وارد مذاکرات جدیدی شدند. محور مذاکرات این دو شرکت در رابطه با تولید تراشه‌ اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی برای استفاده در خودروهای خودران بوده است.

واکنش شرکا در مورد تولید تراشه‌ اختصاصی

تولید تراشه‌ اختصاصی

جنسن هوانگ مدیر شرکت انویدیا در رابطه با تولید تراشه‌ اختصاصی  به شرکت تسلا اعلام کرد:

«در صورتی که به هر دلیلی موفق به تولید تراشه نشدید، هیچ مشکلی نیست؛ با من تماس بگیرید. از کمک کردن برای تولید تراشه‌ اختصاصی خوشحال خواهم شد.»

مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک هم در ماه جاری میلادی طی تماس‌های تلفنی  که با سرمایه‌گذاران داشت، گفته بود که تولید تراشه‌ اختصاصی تسلا به نام Hardware 3 به زودی راهی بازار خواهند شد که این محصولات از جمله پیشرفته ترین سیستم کامپیوتری جهان را از نظر عملکرد مستقل به‌ نمایش خواهند گذاشت. تولید تراشه‌ اختصاصی با نامHardware 3  از نظر عملکردی قدرتمندتر از تراشه های قبلی هستند.

در حال حاضر نسل فعلی سیستم‌های خودران از تراشه های GPU پاسکال سه‌ساله استفاده می کنند. و این در حالی است که برای نسل جدید خودروهای خودران نیازمند سیستمی با پردازش بالاتر و قوی‌تر هستیم. تسلا و انویدیا با فراهم کردن سیستمی با قدرت بالا و ایمن، الگوریتم‌های سیستم قدرتمند را در اختیار خودروهای خوردان گذاشته اند.

تراشه های‌ اختصاصی راهکارهای متنوعی برای هدایت خودرو در سرپیچ‌های جاده ارائه می دهد. به طوری که اگر مسیر حرکت خودرو مارپیچی‌تر شود یا به رانندگی با دقت بالاتری نیاز باشد، سیستم محاسباتی قوی‌ تراشه های اختصاصی همه این نیازها را پوشش می دهد.

تولید تراشه‌ اختصاصی

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس