اخیراً شرکت اپل سازنده ایفون در زمینه هشدار به کاربران آیفون در رابطه با حملات فیشینگ به کاربران خود آگاهی داده است. هکرها با فریب کاربران اطلاعات را از گوشی آنها بیرون می کشند و مدیران اپل در این رابطه ابراز نگرانی کرده اند. این هکرها با فریب کاربران گوشی های آیفون قصد حملات فیشینگی و سرقت کامل اطلاعات آنها را دارند.

کلمه فیشینگ ( Phishing ) از عبارت Password Harvesting Fishing بگرفته شده و به معنی «به دست آوردن رمز عبور از طریق طعمه” است. حملات فیشینگی هم یکی از حملات سایبری شناخته شده و مبتنی بر مهندسی اجتماعی است که هکرها با استفاده از آن و با فریب دادن کاربران موردنظرشان، اطلاعات محرمانه و خصوصی آن‌ها را بدست می آورند.

از جمله اطلاعاتی که از کاربران در اختیار کاربران قرار می گیرد می توان به جمله رمز عبور، اطلاعات حساب بانکی، اطلاعات شخصی و محتوای به اشتراک گذاشته شده آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد که می تواند به معنای از دست رفتن حساب بانکی، باج گیری و مواردی از این دست منتهی شود.

هشدار به کاربران آیفون در مورد حملات هکرها

شرکت اپل با ابراز نگرانی از این موضوع سعی دارد تا کاربران خود را از این حملات در امان نگهدارد و هشدارهای لازم را قبل از هرگونه رخدادی به آنها بدهد. اگر چه بسیاری از کاربران ایفون معتقدند این گوشی از امنیت باورنکردنی برخوردار است، اما شرکت اپل تضمین 100% را نداده است و تاکنون نیز چندین گزارش مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از کاربران گوشی های آیفون و دستگاه‌های الکترونیکی اپل در فضای مجازی منتشر شده است.

در حملات فیشینگ هکرها با ارسال یک پیام با ذکر نام apple Care که وظیفه پشتیبانی از کاربران محصولات اپل را بر عهده دارد، تاکنون تعداد زیادی از کاربران را به دام خود انداخته اند. مدیران اپل با هشدار به کاربران آیفون اعلام کردند که از کلیک بر روی لینک هایی که از سوی افراد ناشناس برای آنها ارسال می شود، خودداری کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *