استفاده صحیح از گوشی در فصل سرد زمستان موضوعی است که بسیاری از کاربران اطلاع درستی از آن ندارند. این فصل به دلیل سرما برای گوشی های هوشمند مناسب نیست. LCD گوشی های هوشمند و تبلت در مقابل سرما کارایی خود را از دست می دهد. آسیب هایی که در اثر سرما بر محصولات دیجیتال و بخصوص گوشی و تبلت وارد می شود، گاهی جبران ناپذیر است و راهی جز تعویض و خرید مجدد باقی نمی گذارد. در ادامه نکاتی در مورد استفاده صحیح از گوشی در فصل سرد زمستان شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید!

استفاده صحیح از گوشی و گرم نگه داشتن آن

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید گرم نگهداشتن گوشی و استفاده صحیح از گوشی در زمان سرماست. بهتر است گوشی را در هوای زیر صفر به بدن نزدیک کنید. گرمای بدن مانع از رسیدن سرما به گوشی می شود. بهتر است آن را در جیب خود نگهداری کنید. از گذاشتن گوشی در کوله پشتی یا کیف خودداری کنید.

استفاده صحیح از گوشی و مراقبت از باتری

باتری گوشی در برابر دمای زیر صفر مقاومت زیادی ندارد و خیلی زود کارایی خود را از دست می دهد. این بخش از گوشی در برابر سرما حساس تر است. همچنین شارژ کردن گوشی در هوای یخی آسیب بیشتری به باتری وارد می کند. پس بهتر است زمانی که در هوای گرم قرار گرفتید، گوشی را شارژ کنید. از جا گذاشتن گوشی در ماشین خاموش خودداری کنید. زمانی که موتور خودرو خاموش باشد باعث سردی هوای داخل ماشین می شود. سرمای ماشین به باتری گوشی آسیب زیادی وارد می کند. پس بهتر است زمان ترک خودرو، گوشی را هم با خود ببرید.

استفاده صحیح از گوشی

 استفاده از گوشی تنها در موارد ضروری

یکی دیگر از نکاتی که برای استفاده صحیح از گوشی لازم به گفتن است، استفاده از گوشی در موارد ضروری است. زمانی که در هوای سرد قرار دارید، بهتر است تا حد امکان از بیرون آوردن گوشی خودداری کنید. اگر تنها در موارد اضطراری گوشی را از جیب خود بیرون بیاورید و بعد تماس دوباره در گرمترین قسمت لباس قرار دهید، آسیب کمتری به آن وارد می شود.

 استفاده از پنبه برای مراقبت از گوشی در فصل زمستان

یکی دیگر از راه های استفاده صحیح از گوشی در فصل سرد زمستان قرار دادن آن در لابه لای پنبه است. پنبه مانع از رسیدن سرماه به قسمت صفحه نمایش گوشی می شود. در نتیجه گرم می ماند. اگر جیب ندارید و مجبور هستید گوشی را در کیف یا کوله پشتی نگهداری کنید، بهتر است یکی از جیب های کوچک کیف یا کوله پشتی را انتخاب کنید. بعد داخل آن پنبه بگذارید و با گذاشتن گوشی در بین پنبه ها از رسیدن سرما به آن جلوگیری کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *