نزدیک شدن اپل به تولید چیپ مودم برای آیفون

نزدیک شدن اپل به تولید چیپ مودم برای آیفون

انتشار خبر جایگزینی جانی سروجی به عنوان مسئول بخش درون شرکتی توسعه چیپ‌های مودم بجای روبن کابالرو خبر از پروژه جدید اپل در راستای عدم وابستگی به چیپ مودم شرکت های دیگر دارد.

در حال حاضر سروجی معاون ارشد بخش فناوری‌های سخت افزاری بوده و تنها به مدیر عامل اپل پاسخگو می باشد.

با توجه به این انتصاب، اپل به طور جدی اراده خود را برای استقلال از شرکت‌های ثانویه جزم کرده است. با این وجود زمان رونمایی از اولین نسل مودم‌ های موبایلی ساخت این شرکت هنوز مشخص نیست.

نزدیک شدن اپل به تولید چیپ مودم برای آیفون

ناتوانی اینتل در برآورده کردن انتظارات اپل

با وجود اینکه کوپرتینویی‌ها از مدت ها پیش با کوالکام در زمینه تامین مودم‌ های دستگاه‌های خود همکاری می کرد، اما چندی قبل در پی شکایت از این تولید کننده، تصمیم گرفتند تا با رقیبش اینتل مشارکت داشته باشند.

اما بنظر می رسد که این همکاری نتوانسته انتظارات اپل را برآورده سازد و بر طبق گزارش‌های منتشر شده انتظار می‌رود که اینتل تا سال ۲۰۲۰ نتواند اپل را در تولید آیفون‌هایی با پشتیبانی از شبکه 5G یاری رساند. همچنین این احتمال وجود دارد که اپل بخشی از تامین  نیاز خود را به سامسونگ و مدیاتک بسپارد.

خبرهای منتشر شده حاکی از این است که شاید اپل در سال ۲۰۲۱ دیگر نیازی به تامین کننده‌های خارجی برای تهیه مودم آیفون‌های خود نداشته باشد.

یقینا کوپرتینویی‌ها آگاهند که چنین گام بزرگی نیازمند به سرمایه گذاری کلان صدها میلیون دلاری در هر سال می باشد، ولی  از طرف دیگر اگر درنهایت این تلاش ها به نتیجه برسد قطعا باعث ذخیره میلیاردها دلار در سال خواهد شد که پیش از این به شرکت های کوالکام و اینتل می رسید.

 

مزیت این پروژه

یک مزیت بزرگ این پروژه یکپارچه سازی چیپست‌های سری A اپل با مودم‌ های تولید خود خواهد بود که می‌تواند منجر به طراحی چیپست‌های کوچکتر با مصرف انرژی کمتر شود.

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

X
قالب ووکامرس