گوشی سامسونگ

نحوه طراحی گوشی سامسونگ

کمپانی سامسونگ یکی از پرکارترین شرکت های تولید گوشی های همراه و سایر محصولات دیجیتال است. این شرکت در کره جنوبی واقع شده و بخش زیادی از بازار محصولات دیجیتال را به خود اختصاص داده است. از جمله مهمترین گوشی سامسونگ در سال های اخیر می توان به دو مدل  گلکسی S7 و S6 اشاره کرد. این دو گوشی های سامسونگ در سوددهی شرکت نقش زیادی داشتند.

اما دلیل مهم فروش بالای این محصولات طراحی منحصر به فرد و استفاده از قطعات باکیفیت بوده است. در کنار این دو محصول، دو گوشی سامسونگ به نام های S7 Edge و Galaxy Note 7 در نوع خود بی نظیر بوده اند.

گوشی سامسونگ

تکنیک های طراحی گوشی سامسونگ

در گوشی سامسونگ از به روزترین تکنولوژی ها استفاده شده است. از جمله می توان به صفحه نمایش بزرگ اشاره کرد. کیم گایی یونگ رئیس بخش طراحی و مدیریت این شرکت توجه به نیاز کاربران و انتقادات آنها را در طراحی گوشی سامسونگ موثر می داند. به طوری که سامسونگ قبل از طراحی و تولید گوشی نظر خریداران و فروشندگان در خصوص استقبال از محصولات را مورد بررسی قرار می دهد.

استفاده از صفحه نمایش مناسب با مقایسه بین محصولات قبلی و جدید، به کار گرفتن اپلیکیشن‌های ساختار سخت‌افزاری و ترکیب آن‌ها با هم از دیگر تکنیک های طراحی گوشی سامسونگ است.

نقش نمایشگر تاشو در طراحی گوشی سامسونگ

سامسونگ قصد دارد برای محصولات جدید خود از نمایشگرهای تاشو استفاده کند. همین قابلیت باعث می شود تا در روند بازار گوشی های هوشمند تغییرات مهمی رخ دهد. مدیران سامسونگ بر این نظر هستند که فروش محصولاتشان تا سال 2013 فروش بالایی داشت. اما از سال 2015 به این سمت میزان فروش آنها کم شده است. به همین دلیل آنها به دنبال تغییر در طراحی گوشی های سامسونگ هستند تا رقبا را کنار بزنند.

مهم ترین دلیل کاهش فروش گوشی در دو سال اخیر ورود رقبایی همچون هوآوری در بازار است. اکنون کاربران گوشی سامسونگ به دنبال تغییرات جدیدی در این محصولات هستند. تاشو بودن صفحه نمایش یکی از طرح های جدید مدیران سامسونگ است که پیش بینی می شود با استقبال طرفداران برند سامسونگ روبرو شود.

از دیگر طرح های سامسونگ برای تغییر در محصولاتش استفاده از فلز و شیشه باکیفیت تر در گوشی هاست. به طوری که این برند قصد دارد برای گوشی از فلز و شیشه سبک و بادوام استفاده کند. همچنین شیشه سه بعدی برای صفحه نمایش و شیشه دو بعدی برای پشت گوشی از دیگر برنامه های سامسونگ در سال آینده خواهد بود.

قابلیت ضد آب بودن و استفاده از خشاب میکرو SD در گوشی سامسونگ S7 استفاده شد. چنانکه بسیاری از کاربران دلیل خرید خود را همین دو ویژگی عنوان کردند. همین موضوع باعث ترغیب مدیران شرکت سامسونگ برای استفاده مجدد از این قابلیت ها شده است. همه امید مدیران سامسونگ برای طراحی گوشی های سامسونگ جلب نظر کاربران در آینده و تسخیر بازار فروش گوشی های همراه است.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *