یکی از خبرهای روزهای اخیر حذف هزاران حساب مشکوک از شبکه اجتماعی توئیتر است. این خبر همزمان با برگزاری انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا منتشر شده است. ظاهرا از این خبر این تحلیل بر می آید که توئیتر به هزاران حساب کاربری مشکوک شده است. این کاربران برای بازداشتن کاربران دموکرات ها از رای دادن فعالیت می کردند.

چرا  شبکه اجتماعی توئیتر هزاران حساب را حذف کرده است؟

براساس خبرگزاری مهر این شبکه اجتماعی به منظور جلوگیری از دستکاری آراء مردم آمریکا دست به حذف هزاران حساب زده است. گفته می شود هزاران کاربر با فعالیت در شبکه اجتماعی توییتر تحت تاثیر قرار می گیرند. به طوری که افکار و اذهان عمومی آنها تخریب می شود. این حذف اکانت از اواخر شهریور و در طی ماه مهر صورت گرفته است. طبق گفته مدیران شبکه اجتماعی توئینر ستاد انتخاباتی دموکرات ها این خبرها را به آنها گزارش داده اند.

نتایج حذف هزاران حساب کاربری از شبکه اجتماعی توئیتر

به نظر می رسد نتیجه حذف هزاران حساب کاربری از شبکه اجتماعی توئیتر به نفع دموکرات ها خواهد بود. چرا که ادعا می شد در سال 2016  تعداد زیادی حساب کاربری وابسته به روس ها در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ عمل کرده اند. شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرده است: با تلاش های مدام در پی حذف اکانت هایی هستند که با اخبار و اطلاعات دروغ درصدد تخریب حزب دموکرات هستند. براساس اخبار رسیده این شرکت در ماه ژوئن بیش از 70 میلیون حساب کاربری را پاک کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *