اخبار, مقالات

تصاحب دیالوگ با پرداخت 600 میلیون دلار توسط شرکت اپل

تصاحب دیالوگ با پرداخت 600 میلیون دلار توسط شرکت اپل

دیالوگ یکی از شرکت های بزرگ در زمینه تولید تراشه های پردازشی برای گوشی های همراه و تبلت است. این شرکت به دلیل موفقیتی که در زمینه تولید و ساخت تراشه های پردازشی داشته است، توانست توجه مدیران شرکت اپل را به خود جلب کند. اپل که توانسته است با تولید و عرضه محصولاتش به شهرت جهانی دست یابد، این بار قصد دارد تا با خرید شرکت هایی که قطعات محصولاتش را تولید می کردند، کارش را توسعه دهد.

دلایل اپل برای تصاحب دیالوگ

مدیران شرکت اپل اعلام کرده اند که هدف آنها از خرید دیالوگ آن هم با این قیمت، پرداخت کمتر هزینه برای تراشه‌های پردازشی پرسرعت و بهینه است. در عین حال شرکت اپل می خواهد دستگاه‌های تولیدی خود را از قطعات با دیگر محصولات متفاوت سازد. با توجه به اینکه غول های دیجیتالی همچون سامسونگ، ال جی و هواوی هر روز در حال توسعه محصولات خود هستند، اپل درصدد افزایش فاصله خود با این شرکت هاست.

تصاحب دیالوگ توسط اپل

مدیران شرکت دیالوگ اعلام کرده اند قرارداد بین این شرکت با اپل تنها به معنای دادن حق مالکیت و صرفا انتقال دارایی است. اما اپل با پرداخت مبلغ بالای 600 میلیون دلار خود را صاحب اصلی دیالوگ می داند. به طوری که حتی 300 نفر از پرسنل دیالوگ به زودی به شرکت اپل خواهند پیوست. این تعداد تنها 16 درصد از کارکنان دیالوگ را تشکیل می دهد. البته پیش از این هم دیالوگ با شرکت اپل همکاری های نزدیکی داشت. خوب است بدانید که دیالوگ در سراسر اروپا شعبه های خود را برپا کرده است. این مزیت هم نصیب شرکت اپل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *