اخبار, مقالات

تشخیص سلامت آب با گوشی هوشمند

تشخیص سلامت آب با گوشی هوشمند

به تازگی پژوهشگران دانشگاه “هیوستون” آمریکا موفق شدند سیستم جدیدی را برای گوشی‌های هوشمند طراحی کنند. این سیستم می توند تشخیص سلامت آب را برعهده بگیرد. البته این تشخیص در حد تعیین میزان هم هست.

برنامه برای تشخیص سلامتی آن با استفاده از یک برنامه جدید انجام می شود. این برنامه می‌تواند یک راه حل کم هزینه را برای ساکنین مناطقی که به آب سالم دسترسی ندارند، فراهم کند. همچنین کسانی که مایل به تشخیص سلامت آب و شناسایی سطوح خطرناک سرب هستند، می توانند از این برنامه استفاده کنند.

ویژگی های برنامه تشخیص سلامت آب

براساس گفته های تیم توسعه دهنده برنامه تشخیص سلامت آب به یک گوشی هوشمند، چاپگر جوهر افشان و یک لنز کم هزینه نیاز دارد. این وسایل میتوانند میزان سلامت آب را به طور دقیق برای کاربران نمایش دهند. هدف اصلی از طراحی برنامه های شناسایی سلامت آب کمک به مردم شهر فلینت در ایالت میشیگان آمریکا بوده است. به دلیل سرب موجود در آب و خطری که سلامت ساکنین این شهر را تهدید می کند، برنامه تشخیص سلامت آب می تواند موثر واقع شود.

راه حل برنامه تشخیص سلامت آب

برنامه شناسایی سلامت آب در سریع ترین زمان ممکن افراد را از سلامت آب آشامیدنی آگاه می کند. راه حل پژوهشگران برای عمل کردن این برنامه ترکیبی از نانو رنگ ‌سنج (nano-colorimetry) با نوعی میکروسکوپ میدان تاریک است. این دستگاه به یک پلتفرم میکروسکوپ گوشی هوشمند وصل می ‌شود. برنامه تشخیص سلامت می تواند میزان سطوح غیر استاندارد سرب را در آب شناسایی کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *