بر طبق برآوردهای تحلیلی انجام شده توسط استراتژی آنالتیکس،آیفون اپل در فصل چهارم ۲۰۱۸ در بازار چین با افت عرضه‌ی ۳.۱ میلیونی گوشی‌های آیفون اپل خود مواجه بوده است..

براساس این گزارش ،آیفون اپل در فصل چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی موفق به عرضه حدودا ۱۰.۹میلیون دستگاه آیفون اپل به بازار چین شده است. در حالی که کوپرتینونشین‌ها در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۴ میلیون دستگاه به بازار چین عرضه کرده اند. اپل در سال ۲۰۱۸ موفق شده بود ۳۴.۲ میلیون دستگاه به بازار چین عرضه کند در حالی که آمار عرضه‌ی گوشی‌های آیفون در سال ۲۰۱۷ به بازار چین ۳۶.۷میلیون دستگاه بوده است.

تحت فشار قرار گرفتن اپل با کاهش عرضه‌ ۳.۱ میلیونی آیفون آن در بازار چین

افت فروش آیفون اپل در سال 2018

اگر چه کوپرتینو نشین‌ ها با کاهش عرضه‌ ی گوشی‌ های آیفون اپل در بازار چین مواجه شدند، اما سهم بازار فروش دستگاه‌ های اپل در فصل چهارم نیز کاهش یافته و از سهم بازار ۱۱.۵ درصد در بازار چین به سهم بازار ۱۰.۱ درصد کاهش پیدا کرده است. با این وجود سهم بازار اپل در کل سال ۲۰۱۸ میلادی درحدود ۸.۴ گزارش شده که نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی رشد ۰.۴ درصدی داشته است.

باتوجه به آمار فروش گوشی‌های آیفون اپل در بازار چین ظاهرا نتوانسته است در بازار چین از رقبای اندرویدی خود پیشی بگیرد و در فصل چهارم ۲۰۱۸ بعد از شرکت‌هایی همچون هواوی، اوپو و ویوو در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

بر طبق گفته لیندا سویی، مدیر استراتژی آنالتیکس میزان عرضه‌ی گوشی‌های آیفون اپل در بازار چین هر سال و در بین  ۸ تا ۱۲ فصل گذشته کاهش داشته است.

در طول سه سال گذشته، اپل در بازار چین با فشار مواجه بوده و مشکلات تجاری اپل و کوالکام از یک طرف و قیمت بالای محصولات اپل در بازار، وضعیت را بر کوپرتینونشین‌ها حادتر کرده است. بنابراین آیفون  اپل نه‌تنها در بازار چین، بلکه از نظر قیمت فروش محصولات در بازار خارج از چین نیز تحت فشار زیادی قرار دارد.

بر اساس نظر استراتژی آنالتیکس، بیشتر برند‌های داخلی چین در بازار داخلی این کشور قدرت فروش بیشتری داشته و هواوی با عرضه‌ی ۱۰۵.۱ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ میلادی در رتبه‌ی اول بازار فروش چین و شرکت‌هایی همچون اوپو، ویوو و شیائومی به ترتیب با عرضه‌ی ۸۲.۸ میلیون، ۷۹.۳ میلیون و ۵۰ میلیون دستگاه در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

—————————————————————

بیشتر بخوانیم :

متهم شدن اپل به دروغگویی در مورد تعداد پیکسل های نمایشگر و ابعاد آیفون 10

در مورد هندزفری طرح اپل چه می دانید؟

ساعت های هوشمند اپل اپلیکیشن اسپاتیفای چطور عمل می کند؟

—————————————————————

برآورد درآمد آیفون اپل در سال 2018

در یادداشتی تیم کوک، مدیرعامل آیفون  اپل به سرمایه‌گذاران خود اعلام کرده است که درآمد اپل در فصل چهارم سال ۲۰۱۸ درحدود ۸۴ میلیارد دلار برآورد شده است که نسبت به برآوردهای قبلی(۸۹ میلیارد تا ۹۳ میلیارد دلار) رقم کمتری را نشان می‌دهد.

کوک اعتقاد دارد که ارزان‌ قیمت بودن گوشی‌ های هوشمند در بازار چین و فروش خوب آنها در سایر بازارها که است علت بروز چنین وضعیتی می باشد. همچنین کوک در مصاحبه ‌ای با CNBC اعلام کرد جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز باعث کاهش تقاضای گوشی‌ های آیفون اپل در بازار چین شده و شدت گرفتن این جنگ تجاری، تاثیر مستقیمی بر اقتصاد منطقه‌ی آسیا دارد.

از طرف دیگر آیفون اپل نیز قبلتر اعلام کرده بود که ممنوعیت فروش آیفون در چین برابر با میلیون‌ها دلار هزینه در روز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =