شرکت اپل که محصولاتش این روزها زبانزد خاص و عام است، قصد دارد تا برای سایر محصولات خود از فناوری Face ID استفاده کند. این تکنولوژی که برای مدل های آیفون و آیپد استفاده می شود، یک خبر خوب برای طرفداران اپل است.

البته در کنار تکنولوژی فیس آی‌دی مدیران اپل از ارائه سرویس واقعیت افزوده در محصولات بیشتر و سنسورهای سه بعدی ۳D Sensing  خبر داده اند. قطعات محصولات اپل توسط شرکت هلدینگ Lumentum  خریداری می شود که این شرکت قرارداد فروش تجهیزات لیزری VCSEL، تجهیزات در دوربین جلوی آیفون و فناوری Face ID  و ایموجی را هم با اپل بسته است.

کاربرد تکنولوژی فیس آی‌دی در محصولات اپل

تکنولوژی فیس آی‌دی

تکنولوژی فیس آی‌دی به جای اسکن اثر انگشت Touch ID در گوشی ها و آیپدهای اپل استفاده می شود. مدیران اپل درباره تکنولوژی فیس آی‌دی گفته اند: « این تکنولوژی از سیستم دوربین TrueDepth استفاده می کند که شامل سنسورها، دوربین ها و پروژکتور نقطه ای است. با این فناوری نقشه سه بعدی فوق العاده دقیقی از صورت کاربر ساخته می شود. کاربرد اصلی تکنولوژی فیس آی‌دی برای تشخیص هویت توسط گوشی است که امنیت آن را هم بالاتر می برد که نه تنها برای باز کردن قفل گوشی بلکه برای پرداخت سریع و آسان بی واسطه ممکن می سازد.»

مزیت های تکنولوژی فیس آی‌دی

اپل امیدوار است تا تکنولوژی فیس آی‌دی را برای سایر محصولات از جمله هدست ها هم بکاربرد. با وجود این فناوری گوشی پس از قفل شدن تنها با نگاه کردن کاربر به آن باز می شود. از این پس محصولات اپل با وجوذ تکنولوژی فیس آی‌دی قادرند چهره کاربران را شناسایی کنند. در واقع نحوه باز کردن قفل اسمارت فون ها و حفظ اطلاعات حساس کاربران از جمله کاربردهای تکنولوژی فیس آی‌دی است.

همانطور که گفتم شرکت هلدینگ لومنتوم، به عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده فناوری چیپ تشخیص Face ID  درصد از محصولات این شرکت توسط اپل خریداری می شود. و در سال آینده میزان فروش محصولات به شررکت اپل افزایش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *