مقالات

انواع شارژر گوشی و تبلت

انواع شارژر گوشی و تبلت

این روزها انواع شارژر گوشی و تبلت در بازار موجود است. اگر در سال های گذشته فقط شارژهای دستی و سیمی در بازار بود، اکنون کاربران گوشی و تبلت می توانند از بین انواع شارژر محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند. با وجود شارژرهای پیشرفته دیگر کسی مجبور نیست برای شارژ گوشی و تبلت حتما به پریز برق دسترسی داشته باشد. در زیر انواع شارژر گوشی تبلت را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید!

انواع شارژر گوشی و تبلت

شارژر گوشی و تبلت ؛ شارژر USB و دیواری

شارژر USB به عنوان جایگزین شارژر اصلی گوشی و تبلت است. این نوع شارژر گوشی و تبلت را می توان در هر جایی به همراه داشت.حمل و نقل آنها آسان است. با این وجود بدون آداپتور، به پریز برق روی دیوار یا پورت USB نیاز دارد. در برخی مواقع هم  ممکن است با پریزرهای کشورهای مختلف سازگار نباشد که کاربر دچار مشکل می شود.

شارژر گوشی و تبلت ؛ شارژر فندکی

از دیگر انواع شارژر گوشی و تبلت می توان به نوع فندکی اشاره کرد. این محصول می تواند گوشی را در هر وسیله نقلیه با آداپتور 12 ولتی شارژ کند. به این معنا که اگر کاربر در حین رانندگی باشد، بدون دغدغه می تواند گوشی یا تبلت خود را شارژ کند. اما از معایب شارژر گوشی تبلت فندکی، وابستگی به وسایل آداپتور کمکی است. در غیر اینصورت باید از وسایل نقلیه استفاده شود. اگر خودرو خاموش شود، شارژ کار نمی کند.

شارژر گوشی و تبلت ؛ شارژرهای خورشیدی

یکی دیگر از انواع شارژر گوشی و تبلت شارژرهای خورشیدی هستند. منبع انرژی سبز و قابلیت استفاده برای فعالیت های بیرون از منزل و تعطیلات از جمله مزیت های این نوع شارژرها محسوب می شود. اما به دلیل وابستگی به نور مستقیم خورشید زمان بارندگی یا ابری بودن هوا قابل استفاده نیستند. البته این نوع شارژها هنوز وارد ایران نشده است و در کشورهای صنعتی استفاده می شود.

شارژر گوشی و تبلت ؛ شارژرهای سیمی

رایج ترین نوع شارژر گوشی و تبلت شارژرهای سیمی هستند. این نوع محصولات با تمامی گوشی ها تطبیق پذیر هستند. همچنین در شرایط اضطراری هم کارآمد هستند. اما از معایب آنها نیاز به پریز برق است. زخمی شدن سیم شارژر هم از دیگر معایب آنهاست. از جمله نکاتی که زمان استفاده از شارژرهای سیمی باید مد نظر قرار دهید، توجه به میزان ولت شارژر است. هر چه ولتاژ آن بیشتر باشد، قدرت بیشتری برای کوتاه کردن مدت شارژ گوشی دارد. هر گوشی شارژر مخصوص به خود را دارد و اگر برای مدت طولانی از شارژرهای غیراستاندارد استفاده شود، به باتری گوشی آسیب وارد می شود.

شارژر گوشی و تبلت ؛ شارژرهای سلول سوختی

شارژرهای سلول سوختی بسیار قدرتمند و کارآمد هستند. حتی می توانند یک گوشی و تبلت را چندین بار شارژ کنند. سرعت شارژ آنها بالاست و براحتی حمل می شود. اما به دلیل اینکه تکنولوژی ساخت این نوع شارژر گوشی و تبلت بالاست، باید سلول سوختی آنها را تعویض کنید. این موضوع استفاده از شارژرهای سلول سوختی را سخت می کند. البته هنوز شارژرهای سلول سوختی وارد ایران نشده اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *