اخبار, مقالات

اعلام خبر اجرای طرح رجیستری مودم و روتر طی دو تا سه هفته آینده توسط آذری جهرمی وزیر ارتباطات

اجرای طرح رجیستری

طی اجرای طرح رجیستری گوشی همراه و تبلت، این بار وزیر ارتباطات اعلام کرد: «طی دو تا سه هفته آینده اجرای طرح رجیستری برای مودم و روتر هم مد نظر خواهیم داد». البته این طرح در مورد روترها و مودم های مبتنی بر سیم کارت انجام می شود.

جزئیات خبر اجرای طرح رجیستری مودم و روتر

آذری جهرمی این خبر را در صحبت های تلفنی خود را با شبکه خبر اعلام کرد. وی در ادامه صحبت هایش چنین اضافه کرد که پروژه اجرای طرح رجیستری تنها برای آن دسته از مودم ها و روترهایی انجام می شود که در آنها از سیم کارت استفاده می شود.

با اعلام این خبر پیش بینی می شود از بین حدود ۶۷ میلیون نفر که از شبکه‌ی پهن‌باند موبایل استفاده می کنند، تقریبا نزدیک به یک میلیون و نیم مشترک از روترها و مودم های سیم کارت خورد برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند.

اجرای طرح رجیستری

هدف اجرای طرح رجیستری مودم و روتر

وزیر ارتباطات دلیل اجرای طرح رجیستری جلوگیری از ورود محصولات غیرقانونی و قاچاق به کشور اعلام کرد. وی با تاکید بر پیشرفت کشور در زمینه تولید چنین محصولاتی بر این نظر است که با اجرای طرح رجیستری می توان از ورود بی رویه محصولات مشابه خارجی و محصولات غیرقانونی جلوگیری کرد. در عین حال به رونق هر چه بیشتر تولید داخلی هم بیشتر کمک کرد.

آذری جهرمی دلیل تخلفات صورت گرفته در زمینه قاچاق مودم و روتر را عدم اتصال سیستم گمرک کشور و نیروی انتظامی اعلام کرد. چرا که با این وضعیت افراد سودجو می توانند براحتی گوشی، مودم و سایر محصولات دیجیتال را به صورت غیرقانونی و بدون پرداخت حق گمرک وارد کشور کنند. اما با اجرای طرح رجیستری می توان از تمامی این تخلفات جلوگیری کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *