جدیدترین پتنت ثبت شده از کمپانی کوپرتینویی نشان می دهد که این شرکت سعی دارد آیفون‌های بعدی خود را با نمایشگر‌های لبه به لبه و بریدگی‌های کوچکتر که ظاهری تمام صفحه به نمایشگر آن می بخشد ارتقا دهد.

این پتنت که تحت عنوان دستگاه های الکترونیکی با اجزای شیشه‌ای نام گرفته است به تعبیه نمایشگر قابل انعطاف بر روی اجزای زیرین شیشه‌ای اشاره دارد که اگر دستگاهی بر اساس آن ساخته شود دارای ظاهری تمام صفحه‌ای بوده و به یک قطعه شیشه‌ی خمیده شباهت خواهد داشت.

احتمال خمیده شدن نمایشگر آیفون

بر طبق اظهارات بیان شده در این پتنت، از این طرح می‌توان برای تولید گجت‌های بسیاری استفاده کرد. همچنین با توجه به تصاویر منتشر شده در این پتنت، می‌توان نتیجه گرفت که چنین طرحی به احتمال زیاد در طراحی نمایشگر آیفون های بعدی که موبایل های بسیار زیبا و جذابی خواهند بود بکار گرفته می شود.

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که قرار است تلفن هوشمندی با لبه‌های خمیده تولید ‌شود چرا که سامسونگ قبلتر در طراحی گلکسی اس 6 اج چنین طرحی را انتخاب کرده بود و در ادامه نیز چنین روشی را برای توسعه‌ی پرچمداران بعدی‌اش پیش گرفت.

—————————————————————

بیشتر بخوانیم :

—————————————————————

اگر چه بعید به نظر می رسد اپل روشی همانند سامسونگ بر گزیند اما انتخاب لبه‌های خمیده برای نمایشگر آیفون‌های پیشرفته‌ی بعدی محتملتر می باشد. همچنین کمپانی کوپرتیونی سعی دارد بر خلاف شرکت کره‌ای، تمامی گوشی خود را از شیشه تولید کند.

اگر چه در این پتنت اشاره‌ای به نام نمایشگر‌های انعطاف پذیر نشده اما این امکان وجود دارد که اپل بجای تولید یک گوشی تاشو، سراغ این طرح مفهومی برود. تاکنون کمپانی کوپرتینویی از صفحه نمایش انعطاف پذیر برای پیاده سازی طراحی لبه به لبه در آیفون‌ X و XS استفاده کرده و اینبار تنها قصد دارد لبه‌های نمایشگر را اندکی بیشتر به سمت داخل خم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =